nový člen

O skupině DESERVE HONOUR

Občanské sdružení Deserve honour 48 dh je skupina lidí, u kterých je muay thai součástí jejich života. Věnují se mu aktivně jako bojovníci či trenéři, nebo se snaží thajský box jiným způsobem prezentovat široké veřejnosti. Základní náplní klubu je výuka a trénink muay thai - thajského boxu v jeho tradiční i sportovní formě, se zaměřením na thajské zvyklosti boje a výuka muay boran a krabi krabong. K zakládajícím členům patří lidé, kteří mají několika desetileté zkušenosti s bojovými uměními. Někteří mají za sebou mnohočetné pobyty v Thajsku, v Holandsku i v jiných zemích u předních mistrů bojových umění.

Zakladatelem a hlavním trenérem Deserve honour 48 dh je David Brousil. Příznivcům muay thai, a hlavně bojovníkům z počátků thajského boxu v tehdejším Československu, je toto jméno velmi dobře známé. Jeho škola thajského boxu - 1005 Independent School - vznikla již v roce 1990. Bojovým uměním a sportům se začal věnovat již v mládí. Přes karate, wingstun a jiná umění se dostal až k thajskému boxu. Již v roce 1995 odcestoval poprvé do Thajska, ve kterém strávil nějaký čas. Později se do mekky thajského boxu vracel již se svými žáky. Jelikož ovládá thajštinu, mohl hlouběji proniknout do tajů muay thai a plně pochopit techniky thajského boxu, které ho učili samotní mniši či mistři tohoto bojového umění.

Díky stálým kontaktům a pravidelným konzultacím s thajskými mistry, vojenskými instruktory thajské armády a záštitě světové rady thajského boxu – World Muay Thai Council, nabízíme kvalifikovanou výuku těchto bojových umění.

Naše výuka má tři základní směry. Výuka muay thai – thajského boxu podle thajských zvyklostí boje s důrazem na techniku loktů, kolen a práci v klinči. U nás se naučíte thajský box se všemi jeho účinnými technikami. Máme praxi s přípravou profesionálních i amatérských bojovníků pro zápasy v České republice i zahraničí.

Jako první v ČR vyučujeme muay boran a krabi krabong, což jsou původní starodávná bojová umění. Muay boran obsahuje nejen techniky úderů, úchopů, strhů, silových držení, škrcení, ale i techniku působení na bolestivé body. Hlavním úkolem tohoto umění je rozvoj návyků pro boj s ozbrojeným protivníkem. Bojovníci mohli pokračovat v boji, i když přišli o zbraň. Jedná se o tvrdé bojové umění se zraňujícími a destruktivními technikami, které vyřazují protivníka z dalšího boje. Na rozdíl od sportovního thajského boxu, kde závodník většinu útoků kryje a poté přechází do protiútoku, bojovník muay boran přímo vchází do protivníkova útoku, využívá jeho síly a drtivě útočí na nejzranitelnější místa. Při tréninku používáme množství ochranných pomůcek, aby byl nácvik funkční a co nejreálnější.

Více na silapaa.cz